Kara Balık Dalış Merkezi

Deniz Rehberi Tanınma Seviyesi

Kara Balık Dalış Merkezi

Marine Guide

SSI Dalış Liderleri; sertifikalı dalgıçlarla ilgilenen SSI Profesyonellerinin öncüleridir. Bu nedenle Ekoloji programlarında uzman olan SSI profesyonelleri için MARIN GUIDE tanınma derecelendirmesi başlatıldı.

Bir Deniz Rehberi sertifikası için, SSI Dalış Liderlerinin Deniz Ekolojisi ile dört ek SSI Ekoloji Programını tamamlaması gerekiyor. Bu tanınma seviyesi sertifikası BLUE OCEANS programı logosu da barındırıyor.

Her eğitim ve etkinliğimizde, çevre üzerindeki etkimizi pozitif tarafta tutmaya çabalamanın yanısıra, Türkiye’nin ilk BLUE OCEANS dalış merkezi olmanın gururunu da yaşamaya devam ediyoruz.

Blue Oceans’ın lansmanı ile SSI’ın çevre taahhüdü daha ayrıntılı hale geldi ve tutku gerçek bir girişime dönüştü.

SSI’ın koruma girişimlerinden bazıları şöyle;

  • Tüm fiziksel SSI sertifika kartları çevre dostu bio PVC’den yapılmıştır ve %100 biyolojik olarak parçalanabilir.
  • Ücretsiz MySSI uygulamamızla öğrencilerimiz eğitimlerini kağıt, ve plastik tüketmeden tamamlayabilir.
  • SSI, Mares ile olan iş birliği sayesinde plastik ambalajı mümkün olduğunca azaltmak ve alternatif çevre dostu ambalaj seçenekleri bulmak için şirket çapında bir hedef belirlemiştir. Birçok ürün, yalnızca selüloz ambalaj veya kağıt içinde paketlenir.
  • Ücretsiz BLUE OCEANS programımızla SSI, okyanusu korumanın önemini ve herkesin bu çabayı günlük yaşamlarında nasıl hızla destekleyebileceğini açıklıyor.
  • Eğitim ve öğretim, okyanusları korumanın ilk adımlarıdır. SSI, Deniz Ekolojisi, Köpekbalığı Ekolojisi, Deniz Kaplumbağası Ekolojisi, Balık Tanımlama, Mercan Tanımlama ve Manta & Ray Ekolojisi dahil olmak üzere çeşitli ekoloji programları sunmaktadır.
  • Her eğitim programının güncellenmesiyle SSI, daha fazla farkındalık yaratmak ve gerçek bir değişim yaratmak için öğrenciler ve her seviyedeki profesyoneller için sürdürülebilir dalış uygulamalarını entegre eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir